Obalanie mitów na temat obowiązkowego ubezpieczenia OC dla fizjoterapeutów

Dziś, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, ludzie żyją zdrowiej i szczęśliwiej. Jest to świetna wiadomość dla właścicieli firm, którzy chcą tworzyć dobrze prosperujące gospodarki lokalne i oferować swoim klientom jak najlepsze doświadczenia. Niestety, oznacza to również, że jest więcej osób, które mają teraz dostęp do wysokiej jakości opieki zdrowotnej. Ludzie są flocking do usług medycznych, aby uzyskać szybsze wyniki i lepsze opcje leczenia dostępne dla nich w innym miejscu w kraju lub nawet na świecie. W rezultacie, zapotrzebowanie na usługi fizjoterapeutów wzrosło. Niestety, nie wszyscy rozumieją, jak fizjoterapia może pozytywnie wpłynąć na ludzkie zdrowie i samopoczucie, a niektórzy ludzie wymyślili kilka dziwnych teorii spiskowych na ten temat w wyniku. Ten artykuł wyjaśni, czym jest obowiązkowe ubezpieczenie OC fizjoterapeuty (https://twojeubezpieczeniezdrowotne.pl/obowiazkowe-ubezpieczenie-oc-fizjoterapeuty/), dlaczego jest ono potrzebne, jeśli zamierzasz praktykować jako fizjoterapeuta i czy powinieneś je kupić, jeśli twoja praktyka nie jest jeszcze objęta istniejącą polisą.

Co to jest obowiązkowe ubezpieczenie OC?

Obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest formą ubezpieczenia od odpowiedzialności zawodowej, które fizykoterapeuta może być zmuszony uzyskać, aby wykonywać swój zawód. Ubezpieczenie to chroni Cię przed pozwami sądowymi za błędy medyczne i obrażenia, które możesz spowodować u pacjentów. Jeśli pacjent pozwie Cię za błąd w sztuce medycznej, możesz skorzystać z zespołu prawnego firmy ubezpieczeniowej i jej doświadczenia, aby walczyć ze sprawą i zapobiec dużym stratom finansowym. Istnieją dwa rodzaje ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dostępne dla terapeutów fizycznych: ogólne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej. Należy określić, który rodzaj ubezpieczenia jest dla nas najlepszy w oparciu o potrzeby biznesowe i koszt pokrycia. Ogólne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej obejmuje szeroki zakres ryzyka, w tym bycie pozwanym za zaniedbanie, więc jest najlepsze dla większości praktyk. Ten rodzaj pokrycia zazwyczaj kosztuje znacznie mniej niż ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej, ale nie chroni przed pozwami ze strony pacjentów.

Czy terapeuci powinni mieć osobną polisę na opiekę nad pacjentami?

Tak, powinieneś mieć osobną polisę na ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej, aby pokryć opiekę nad pacjentem. Dzieje się tak dlatego, że niektórzy dostawcy usług medycznych, tacy jak kręgarze, pielęgniarki i psychologowie, mogą również świadczyć opiekę nad pacjentami. Jeśli pacjent pozwie Cię za błąd w sztuce medycznej, prawnik może próbować pozwać lekarza, który przeprowadził pierwotne leczenie za spowodowanie obrażeń. Jeśli praktykujesz jako fizykoterapeuta, możesz leczyć pacjentów i również zapewniać opiekę w ramach swojej polisy. Możesz zostać pozwany za zaniedbanie i/lub błąd w sztuce. Jeśli leczysz pacjentów, którzy nie są objęci twoją polisą, możesz zostać pozwany na podstawie prawa (zwanego „rozwodnieniem”), które pozwala na usunięcie nazwy konkurenta z postrzegania przez społeczeństwo jako „oficjalnego” źródła, ponieważ zbyt wiele osób występuje pod tą nazwą.

Dlaczego musisz kupić ubezpieczenie od odpowiedzialności za fizjoterapię

Jako fizjoterapeuta jesteś odpowiedzialny za bezpieczeństwo i dobre samopoczucie każdego pacjenta, którego leczysz. Oznacza to, że możesz zostać pozwany, jeśli ktoś zostanie poszkodowany, będąc pod Twoją opieką. To właśnie przed tym ma chronić ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej. Tak jak prawnik może wykorzystać swoją wiedzę specjalistyczną, aby ochronić Cię przed pozwem o obrażenia, tak samo prawnik pracujący w imieniu pacjenta, który doznał obrażeń, może wykorzystać wiedzę specjalistyczną w celu wygrania procesu. Fizjoterapeuci, którzy nie zdecydują się na wykupienie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, mogą otworzyć się na niepotrzebne ryzyko i groźbę pozwów.

Czy wszystkie gabinety fizjoterapeutyczne muszą mieć polisę?

Ponieważ w zawodzie tym nastąpił wzrost zapotrzebowania, istnieje obecnie większe ryzyko bycia pozwanym za błąd w sztuce, dlatego też obecnie wszystkie gabinety fizjoterapii muszą posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej. Jeśli jesteś fizjoterapeutą prowadzącym prywatną praktykę, nie masz prawnego wymogu posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności zawodowej. Jeśli jednak zdecydujesz się na tę drogę, zaleca się, abyś porozmawiał z wysokiej jakości brokerem, aby upewnić się, że wybierzesz najlepszą dostępną polisę. Jeśli jesteś fizjoterapeutą w szpitalu, jesteś automatycznie objęty polisą szpitala. Jeśli jednak prowadzisz prywatną praktykę, będziesz musiał dodać własną polisę, aby się zabezpieczyć.

Koszt ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dla fizjoterapeuty

Koszt ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dla fizjoterapeuty będzie zależał od wielu czynników, w tym od wielkości i rodzaju praktyki, miejsca pracy, czasu spędzonego na podróżowaniu w celu uzyskania konsultacji, oraz kwoty pokrycia, której potrzebujesz. Mniejsze praktyki, które nie posiadają ubezpieczenia workers’ compensation mogą potrzebować aż $10,000 na jedną polisę. Z drugiej strony, niektóre firmy z dużą liczbą pacjentów i zajętymi praktykami mogą potrzebować tylko 500$ pokrycia. Koszt polisy będzie również zależał od rodzaju wybranego przewoźnika. Najbardziej powszechne rodzaje przewoźników to te, które oferują polisy dla właścicieli firm, pokrycie szkód majątkowych i pokrycie kolizji.

Jak wybrać najlepszą polisę?

Jak w przypadku każdej inwestycji, ważne jest, aby upewnić się, że kupujesz właściwy rodzaj ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest rozmowa z brokerem, który może pomóc Ci w wyborze odpowiedniej polisy. Broker może pomóc Ci wybrać odpowiedni rodzaj polisy i pokazać, jak pokrycie działa w praktyce. Poza rozmową z brokerem, można również skorzystać z kilku prostych wskazówek podczas badania różnych dostępnych polis. Podczas porównywania różnych polis należy wziąć pod uwagę następujące kwestie: – Rodzaj przewoźnika – Powinieneś wybrać firmę o reputacji zapewniającej wysoką jakość usług. – Kwota pokrycia – Należy wybrać polisę, która ma wystarczające pokrycie, aby chronić Cię przed ewentualnymi szkodami. – Warunki – Powinieneś wybrać polisę, która ma renomowanego brokera ubezpieczeniowego. – Składka – Należy wybrać taką składkę, która jest przystępna i odzwierciedla ryzyko związane z prowadzoną praktyką.

Wnioski

Praktyki fizjoterapeutyczne powinny również rozważyć nabycie aplikacji na medyczną marihuanę do użytku dla swoich pacjentów. Aplikacja ta zapewnia pacjentom szeroki dostęp do medycznej marihuany, co może pomóc im uniknąć ryzyka pozwów o błędy w sztuce. Może to pomóc w ochronie Twojej praktyki przed pozwami o odpowiedzialność, ponieważ wiele stanów rozważa obecnie dopuszczenie stosowania medycznej marihuany w leczeniu różnych schorzeń zdrowotnych. Właściciele firm powinni również rozważyć dodanie do swoich polis języka, który szczególnie chroni ich przed pozwami o dyskryminację. Niektórzy ubezpieczyciele zapewnią pokrycie tylko wtedy, gdy taki język zostanie dodany do polisy. KONIECZNIE